Loading...
LETO 2019-01-28T12:13:19+00:00

LETO

Informácie o okolí – Vaša dovolenka

Horské stredisko Mittersill

Pre milovníkov vysokohorskej turistiky sa ponúka krásne horské stredisko Mittersil s možnosťou výstupu na vrchol Windkogel (2227 m). V blízkosti návštevníci môžu navštíviť najväčšie vodopády v Rakúsku – Krimmlerské vodopády alebo využiť možnosť kúpania v miestnom kúpalisku.
http://www.mittersill.at

Sigmund-Thun-Klamm

Krásna turistická trasa asi 2 km od Kaprunu smerom na Kitzsteinhorn. Po 750 m dlhej turistickej ceste budete prechádzať po drevených lávkach a mostoch vo výške až 50 m nad vodou až k umelo vytvorenému jazeru Klammsee s krásnou striebristou vodou. Trasa je doporučená aj pre menej zdatných turistov a rodiny s deťmi.

Kúpalisko Piesendorf

V blízkosti zábavného parku sa nachádza kúpalisko s 3 tobogánmi, športovým bazénom, detským bazénom a občerstvením na terase.

 Vodný raj Sonnrain

Vodný raj v Leogangu ponúka šantenie vo vode pre deti a dospelých. Nachádza sa tu plavecký bazén s tobogánom, detský bazén, športový bazén a kúpele.

Rašelinové jazero Goldegg

Teplú(20-26 stupňov) a liečivú vodu si môžete užiť v rašelinovom jazere Goldegg. Jazero je preslávené svojou čistotou.

Jazero Niedersill

Je určené pre starších aj mladších milovníkov vodnej zábavy. Ponúka veľký plavecký areál s rôznymi atrakciami.

Golf Club Zell am See

Jeden z najkrajších a najväčších golfových areálov v Alpách s 18 jamkovým ihriskom. Možnosť spojiť kúpanie, lyžovanie a hranie golfu. Samozrejmosťou je reštaurácia a požičovňa golfového vybavenia.

Kastnerturmská veža

Najstaršia budova v Zell am See, v ktorej sa nachádza múzeum histórie a vývoja strediska Zell am See. Nachádza sa v „starej časti“ mestečka Zell am See s množstvom renesančných a barokových domov.

Mestečko Zell am See

Krásne malé mestečko v Alpách nad sladkovodným jazerom Zeller See s množstvom reštaurácií, barov, požičovní športového vybavenia, ale aj obchodov. V mestečku sa nachádza krytý plavecký bazén s vodnými atrakciami, soláriom, parnými kúpeľmi a detským bazénom s tobogánom. Okolo jazera Zeller See vedie cyklotrasa dlhá 15 km. V jazere je v lete možné kúpanie, potápanie. Samozrejmosťou sú rôzne iné vodné atrakcie alebo plavba parníkom po jazere.

Grossglockner

Najkrajšia alpská cesta, raj motorkárov to je Grossglocknerská vysokohorská cesta(Grossglockner Hochalpenstrasse) spájajúca Salzbursko s Korutánmi. Jej dĺžka je 47,8 km a prekonáva výškový rozdiel 1,5 km. Je však spoplatnená od Ferleitenu po Heiligenblut. Otvorená je od mája do novembra, ale jej otvorenie záleží aj od počasia.
Nájdete na nej množstvo vyhliadok s nezabudnuteľnými pohľadmi na 37 vrcholov vyšších ako 3000m.

Detské ihrisko Maiskogel

Nové detské ihrisko a zábavný park s tobogánom. Má celoročné využitie.
Nájdete tu horolezeckú stenu, nafukovaciu šmýkačku, sieťové hniezdo s mostom, motokárovú dráhu, malé zoo a veľa ďalšieho.

Bobová dráha Maiskogel

Celoročná moderná bobová dráha pre celú rodinu. Nachádza sa hneď vedľa lyžiarskeho areálu. Je dlhá 1300 m s prevýšením 280 m. Užite si adrenalín pri rýchlostiach až 40 km/h.

Areál Schmitten

Vo výške 2000 m.n.m., kde sa dostanete lanovkou priamo zo Zell am See sa nachádza turistické miesto s krásnym výhľadom na Alpy a najvyššie kopce.

Ľadovec Kitzsteinhorn

Jeden z najvyšších vrcholov Rakúskych álp s výškou 3208m. Ponúka takmer celoročné lyžovanie, okrem 2-3 týždňov v roku určených na údržbu lanoviek, lebo na vrcholku sa drží sneh celý rok, aj v lete.

Tauren Spa Kaprun

Moderné a celoročné kúpele s termálnou vodou. Sú to k dispozícii vonkajšie aj vnútorné bazény, wellness, šmýkačky, reštaurácia. Nachádzajú sa v Kaprune v blízkosti golfového ihriska a hradu a z bazénov méte k dispozícii krásny výhľad na zjazdovky Maiskogel.

Bikepark Leogang

Niečo pre adrenalínových cyklofanatikov. Bikepark v Leogangu je jeden z najlepších na svete. Nie je však určený iba pre skúsených bikerov, ale aj pre rodiny s deťmi, lebo sa tu nachádzajú závodné aj rekreačné trate. Ponúka samozrejme aj prenájom bicyklov, inštruktora a servis.

Bad Gastein, Bad Hofgastein

Ponúkajú alpské teplé pramene, možnosti kúpania po celý rok, vonkajšie bazény s výhľadom na zjazdovky, krásne turistické pešie a cyklotrasy a zaujímavé je aj Gasteinské jazero s príjemnou vodou na kúpanie.

Krimml – vodný svet

Všetko okolo vody, aquapark, dom z vody, multi kino.